Analityk twierdzi, że inwestorzy detaliczni wchodzący na rynek Bitcoinów podniosą ceny do 20 tys. dolarów.

Analitycy argumentują, że wiele z ostatnich działań Bitcoin w zakresie wzrostu cen jest produktem ubocznym graczy instytucjonalnych wchodzących do walki. Otwarte zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych Bitcoin na CME, wraz z tendencjami w łańcuchu, sugeruje, że wielu dużych graczy jest tymi, którzy gromadzą monety, co powoduje wzrost cen.

Analityk twierdzi, że gdy inwestorzy detaliczni zaczną wchodzić na rynek kryptoński w masowej skali, BTC prawdopodobnie przekaże 20.000 dolarów, powodując odkrycie cen.

Kto powoduje wzrost ceny Bitcoina?
„Light“, pseudonimowy inwestor kryptoński celebrowany przez inwestorów takich jak Three Arrows Capital’s Su Zhu, mówi, że z jego analizy wynika, że presja zakupowa, która wpłynęła na cenę Bitcoina w ostatnich tygodniach była wyraźnie od „instytucji“:

„Duża część presji na zakup, która konkuruje o zwiększenie płynności po stronie sprzedaży BTC w ostatnich tygodniach pochodzi od instytucji“. Oni kupują od ludzi, którzy są w fazie niedowierzania.“

Wiele wydarzeń wskazuje na to, że tak jest.

W sierpniu i wrześniu firma świadcząca usługi dla biznesu MicroStrategy zakupiła BTC o wartości 425 mln dolarów za długoterminowy pakiet akcji, powołując się na zdolność kryptorej waluty do zabezpieczenia się przed ryzykiem makroekonomicznym. Następnie pojawiła się informacja, że Square, gigant z branży fintech o wartości 80 mld USD, nabył Bitcoin o wartości 50 mln USD w podobnym celu co MicroStrategy.

Ponadto, menedżer aktywów o wartości 10 miliardów dolarów ogłosił, że nabył 10 000 Bitcoinów, podczas gdy Grayscale Investments, ramię cyfrowego menedżera aktywów Digital Currency Group, ujawniło, że w trzecim kwartale wchłonął krypto walutę o wartości 1 miliarda dolarów.

Istnieją również trendy w łańcuchu, takie jak salda rezerw górniczych i monety górnicze wysyłane na giełdy, które w tandemie spadają, co sugeruje, że istnieją siły kumulujące Bitcoin nad ladą.

Wpływ handlu detalicznego na wysyłanie BTC po 20.000 dolarów.
Light uważa, że kiedy inwestorzy detaliczni zaczną inwestować w Bitcoin, krypto waluta będzie „w odkryciu ceny ponad 20.000 dolarów“:

„Segment detaliczny nie jest obecnie w ogóle przegrzany. Wkrótce jednak… Cena jest głównym przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. Jest to znak, że inteligentne pieniądze wchodzą, podczas gdy w handlu detalicznym głowa jest zakopana w piasku. Kiedy ten drugi dogoni pierwszego, będziemy w odkryciu ceny ponad 20,000 dolarów.“

W związku z tym pojawia się pytanie, co wywoła oczekiwany przez niego popyt na zakupy detaliczne.

Według JPMorgan, który opublikował w zeszły piątek raport kryptograficzny, wiadomość, że PayPal wspiera Bitcoin, Ethereum i inne cyfrowe aktywa to dobre miejsce na początek.

Analitycy firmy napisali, że to wsparcie ze strony PayPala może zachęcić więcej tysiącleci do inwestowania w krypto walutę, argumentując, że działa ona jako lepsze zabezpieczenie przed dewaluacją waluty niż złoto dla inwestorów tysiącletnich.

Analityk twierdzi, że inwestorzy detaliczni wchodzący na rynek Bitcoinów przeniosą ceny do 20 tys. dolarów.
Bitcoin
26 października o 23:42 UTC
$13,081.06
0.54%
Bitcoin, obecnie sklasyfikowany na pierwszym miejscu pod względem limitu rynkowego, wzrósł o 0,54% w ciągu ostatnich 24 godzin. BTC ma limit rynkowy w wysokości 242,36B przy wolumenie 24-godzinnym wynoszącym 29,32B USD.