BTC Bears Continue As Price Approaches Key Hurdle

Bitcoin odbił się od wytrzymałego poziomu wsparcia 8.830 dolarów w ciągu weekendu, ponieważ flirtował z potencjałem niedźwiedziego załamania ceny.

Największa krypto waluta na świecie jest obecnie notowana na poziomie 9073,4 dolarów, czyli w tym samym przedziale, w jakim była notowana przez ostatnie dwa miesiące.
Krótkoterminowe odchylenia BTC wydają się być odwrócone od niedźwiedzich po rozszerzonej korekcie spadkowej z wysokich notowań 10.500 USD na początku czerwca, przy czym niektórzy obserwatorzy spodziewają się dalszego spadku sztandarowego kryptociągu.

Mimo to, para BTC/USD napotyka na kluczowe przeszkody w okolicach 9.200 dolarów, gdzie haj ukształtował się w okolicach 9.190 dolarów, a cena jest obecnie notowana w wąskim przedziale.

W najbliższych godzinach, jeśli Bitcoin nie zdoła oczyścić poziomu oporu 9.200 dolarów, może rozpocząć nowy spadek, z niedźwiedzimi uczuciami, które mogą doprowadzić ceny BTC do najniższych poziomów 8.600 dolarów w najbliższym czasie.

Ponad 10 milionów dolarów Warte Zapytania za 9,500 dolarów

Według analityka BTC Yodassk, inwestorzy na Binance postawili na poziomie 9.500-9.550 dolarów, po złożeniu zleceń na tym poziomie ponad 1.300 BTC zgodnie z danymi z arkusza zleceń z giełdowego rynku BTC/USD.

Oznacza to, że w tym regionie znajdują się zlecenia sprzedaży o wartości 10 milionów dolarów, które czekają na spowolnienie jakiegokolwiek rajdu, reprezentujące jeden z największych portfeli Bitcoinów, jakie inwestorzy Binance utworzyli wspólnie w ciągu kilku dni.

Te dane z księgi zamówień wskazują, że Bitcoin Code może mieć trudny czas na dalszy wzrost, z tym samym sentymentem podzielanym przez analityka On-chain Cole’a Garnera.

Cole zaobserwował ostatnio szczegóły z księgi zamówień Bitfinexu, gdzie 24 czerwca wieloryb zaczął składać długie zlecenia w przedziale 8 600-8 900 dolarów.

Portfel zamówień Bitfinexu w delcie został więc masowo przechylony na stronę sprzedaży, co tylko spotęgowało inne niedźwiedzie podstawy, które Cole zidentyfikował, w tym napływ wypłat z portfeli górniczych na giełdy i korelację z S&P 500.

Nadzieja pozostaje dla trendu BTC Uptrend pomimo ponurej analizy

Pomimo niedźwiedzich perspektyw na BTC, optymistyczne wiadomości napłynęły z Wall Street, gdzie analityk rynkowy Kevin Rooke potwierdził, że nowojorski Grayscale Investment Trust zgromadził 9.879 BTC dla swojego produktu inwestycyjnego w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

To więcej niż liczba BTC wyprodukowanych w tym tygodniu przez górników (7.081 BTC), co wskazuje na wzrost zachowań akumulacyjnych inwestorów instytucjonalnych.

Tymczasem ostatnie ogłoszenie, że PayPal i Venmo zaczną wspierać transakcje BTC, oferuje więcej niż tylko wzrost popytu detalicznego na najwyższe ceny kryptograficzne, biorąc pod uwagę 300 milionów użytkowników PayPal.

Wejście PayPala na rynek Bitcoinów jest również silnym, pozytywnym sygnałem dla inwestorów instytucjonalnych, że takie aktywa kryptograficzne jak BTC są ważne i zasługują na inwestycję.

Jeśli więcej nabywców wejdzie na rynek na Bitcoin kolejny prognozowany spadek w kierunku 8.600 dolarów, ruch pomoże królowi monety utrzymać ogólny trend wzrostowy na ten rok.